Zmniejszenie podatków


Jest to jeden z najważniejszych punktów. Zmniejszenie podatków jest bardzo ważnym krokiem zmierzającym do poprawienia atrakcyjności Polski jako środowiska, gdzie warto inwestować. Moim ciekawym pomysłem jest zmiana w ubezpieczeniach społecznych. Otóż tym pomysłem jest ustanowienie „progu ubezpieczeniowego”, ten próg będzie na wysokości pensji pracownika – 2000zł. Dla każdego pracownika, którego pensja brutto jest równa, bądź niższa niż 2000zł będzie zmniejszona wartość ubezpieczeń społecznych.

Dziś pracodawca „płaci” ok. 15% pensji na ubezpieczenia, a pracownik ok. 14% na ubezpieczenia. Jeżeli np. zwiększymy pensje pracownika a 1500 do 1650 zł, a zmniejszymy zsumowane składki dla pracodawców do 10% to pracodawca, „przejmie” tylko część ciężaru wzrostu pensji. Takie zmniejszenie składek nie będzie również dużym obciążeniem dla państwa, ponieważ owa zmiana będzie dotyczyła tylko części pracowników, którzy wcześniej również wnosili niskie kwoty ubezpieczeniowe.

Należy zmniejszyć podatki dla małych firm. Zmniejszenie podatków będzie zapobiegało tak łatwemu upadaniu tychże. Budżet państwa straci na tym bardzo niewiele, a wręcz w dłuższej perspektywie zyska, ponieważ dana firma zamiast upaść będzie się mogła rozwijać, zmniejszając bezrobocie, przyśpieszając rozwój gospodarczy.

Kolejnym punktem jest stopniowe zmniejszenie podatku VAT do wartości 21%. To stopniowe malenie VAT powinno zająć około 8 lat. Jest to kolejny krok do zwiększenia przypływu zagranicznych inwestorów do polski.

Stworzenie nowego progu podatkowego, który obejmowałby ludzi, którzy zarabiają mniej niż 15 000zł rocznie. Ten próg podatkowy znacząca ułatwiłby osobom o niskich zarobkach przetrwać i żyć z godnością.

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Zmniejszenie podatków

  1. Najwyższy podatek jest od odsetek. Od miesięcznych odsetek dwa grosze podatek wynosi 100%, czyli pozbawia obywatela tych odsetek w całości.

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s