Zniwelowanie bezrobocia.


Zniwelowanie bezrobocia jest nie tylko skutkiem rozwoju gospodarczego, zmniejszenie ilości ludzi bezrobotnych pobudza gospodarkę do efektywniejszej pracy. Dlatego ważnym jest, aby również państwo pomogło w znacznej skali w tej dziedzinie.

Obecnie bezrobocie w Polsce nie jest na dość wysokim poziomie, celem państwa powinno być zmniejszenie tego zjawiska do min. 5%. Państwo powinno pobudzać gospodarkę, powinno inwestować, dlatego też należy stworzyć więcej państwowych miejsc pracy. Powinny być to miejsca pracy, które mogą najlepiej pomóc Polsce np.: budowa dróg, budynków, produkcja żywności. Rząd powinien zapewnić miejsca pracy dla jak największej ilości pracowników.

Należy tworzyć państwowe firmy, przez ok. 1 rok należy rozwinąć firmę , zapewnić kontrakty, jako, że państwowe spółki nie podlegają opodatkowaniu, będą bardzo konkurencyjne będzie je łatwiej rozwinąć, po czym sprzedawać 51% udziałów, oraz odwołać bezpodatkowość tych spółek, bądź wprowadzić podatki zmniejszone o wartość procentowego udziału prywatnego. To drugie rozwiązanie byłoby nawet bardziej opłacalne, z powodu większego popytu na takie firmy, co zwiększyłoby ich wartość.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s