Modernizacja służby zdrowia.


Żeby nie pisać tylko i wyłącznie o reformie emerytalnej, opiszę dzisiaj mój pomysł na modernizację służby zdrowia.

Najważniejszym punktem jest likwidacja NFZ, ta instytucja więcej przeszkadza niż pomaga. Niepotrzebnie marnujemy nasze pieniądze, aby utrzymywać NFZ, który tylko wprowadza ogromne zamieszanie.

Modernizacja służby zdrowia powinna polegać też na wprowadzaniu do szpitali i przychodni nowoczesnych technologii. Powinniśmy również zapewnić osobom niepełnosprawnym łatwy dostęp do szpitali, podczas gdy dziś czasami zdarza się, że osoby te mają problemy z dostaniem się do placówki.

Należy również ustawowo, lub nawet konstytucyjnie zapewnić, że na służbę zdrowia nie będzie można wydawać mniej niż 7% PKB. To zapewni, że kolejne rządy nie zabiorą pieniędzy chorym aby łatać dziurę w budżecie.

Kolejnym pomysłem, który zresztą już od jakiegoś czasu krąży w mediach jest wprowadzenie czegoś na wzór karty pacjenta, dzięki niej lekarz będzie mógł wejść na opisane poniżej konto pacjenta.

Konto pacjenta – każdy obywatel Polski będzie posiadał swoje własne „konto pacjenta”, na którym będą wszystkie dane medyczne na jego temat oraz to czy płaci składki zdrowotne, ma ubezpieczenie i inne, dzięki czemu lekarze będą mieli łatwy dostęp do informacji, które są im aktualnie potrzebne. Osoby postronne, nie będące lekarzami nie będą miały możliwości wglądu w te dane. Na to konto lekarz będzie mógł wejść po zeskanowaniu dowodu osobistego lub jego karty pacjenta.

Następną możliwością jest wprowadzenie tzw. Wirtualnych kolejek, które są poniżej opisane.

Wirtualne kolejki – do kolejki można będzie się zarejestrować poprzez dowód osobisty, kartę pacjenta, bądź kartę dostępu (w innych urzędach) możliwość zarejestrowania będzie w domu przez Internet (jednakże wymagana będzie wcześniejsze stworzenie konta w tzw. „kolejkomacie”. Dla osób, które z różnych powodów nie będą mogły się zarejestrować w kolejce przez Internet w każdym szpitalu bądź przychodni będą „kolejkomaty”, w których to będzie możliwe zarejestrowanie się do kolejki.

Wirtualne kolejki będą również działały w urzędach państwowych takich jak ZUS, czy US itd..

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s