Zminimalizowanie zużycia ropy i gazu oraz uniezależnienie się od Rosji


Nie jest to najważniejszy punkt mojego planu, jednakże warto go opisać. Chodzi tu o rozwój technologiczny i przemysłowy produkcji biopaliw.

Jak wiadomo ropa i gaz kiedyś się skończy, nie stanie się to jutro, a nawet za rok, jednakże z powodu zużywania się zasobów tychże ceny produktów na nich oparte rosną. Kiedy rośnie cena paliwa, rośnie również cena wszystkich produktów, które potrzebują transportu. Można by wprowadzić jakieś ulgi, które niestety jakiś czas temu zostały zlikwidowane na rozwój biopaliw.

Zwiększenie użytkowania biopaliwa będzie również jednym z aspektów uniezależnienia się od dostaw paliw z Rosji. To nie jest jednak jedyny sposób.

W obu przypadkach koniecznie trzeba znaleźć inne źródła. Takie jak Skandynawia lub inne. Monopol Rosji nie jest korzystny dla cen paliw oraz inicjuje ryzyko zaprzestania dostaw do Polski. Ze względu finansowego jak i obronnego i strategicznego musimy się uniezależnić od dostaw z jednego kraju.

Reklamy

7 uwag do wpisu “Zminimalizowanie zużycia ropy i gazu oraz uniezależnienie się od Rosji

  1. Ale tu chodzi o tereny przybrzeżne, bo bałtycka część gazociągu, będzie się kończyła zaraz przy Świnoujściu, i tamtędy te większe statki do stoczni w Szczecinie nie będą miały za bardzo jak wpływać. A ta nitka skandynawska, będzie się kończyła gdzieś między Gdańskiem a Szczecinem. Poza tym można jeszcze przecież tankowcami transportować paliwo, zamiast gazociągiem.

    Odpowiedz
  2. Podoba mi się ta strona z uwagi na dobro dla nas Wszystkich. Ciekawi mnie co myślicie o stronie
    keshefundation.com Grażyna

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s