Likwidacja gimnazjów – SLD również tego chce.


Jak się okazało nie tylko ja jestem za likwidacją gimnazjów i wydłużeniem podstawówek. Również SLD ma taki pomysł i mam nadzieję, że uda im się go przegłosować w sejmie.

Reklamy

5 uwag do wpisu “Likwidacja gimnazjów – SLD również tego chce.

 1. Świetny pomysł. W końcu nauczyciele nie stracą w związku z tym pracy a jedynie więcej czasu będą poświęcać na naukę w podstawówce. Natomiast utnie się łeb niepotrzebnej biurokracji, dyrektorów i administracji gimnazjów. Aspekt psychologiczny jest znacznie ważniejszy. Dzisiaj dziecko kończąc podstawówkę wchodzi w „nowe życie” do gimnazjum. Wydaje mi się, że trochę za wcześnie i właśnie wtedy wielu dzieciakom odbija palma. To przecież w czasach gimnazjum powstało pejoratywne określenie uczniów gimnazjum – gimbusy, gimbaza. Ta wczesna młodzież powinna dojrzewać w środowisku szkoły podstawowej i dopiero za kilka lat dokonać większego kroku „awansując” do szkoły średniej. Życzę powodzenie autorom pomysłu.

  Odpowiedz
 2. Likwidacja gimnazjów, wyrzucenie religii ze szkół, wprowadzenie obowiązkowej etyki, filozofii i wychowania seksualnego, zwiększenie poziomu nauczania pracowników placówek oświatowych – szkół podstawowych i średnich, większy nacisk na sport i wiedzę o społeczeństwie, zmiany w ocenianiu uczniów.

  Cała polska oświata prosi się o kompleksową reformę.

  Odpowiedz
 3. Gimnazja działają znakomicie – miały demoralizować przecież dzieci, jak tego pragnęła Platforma (wtedy jeszcze KLD i UW), i demoralizują. Obecny rząd nigdy tak świetnie działającej maszynki nie zlikwiduje.

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s