Powstrzymanie lobbingu i korupcji.


To jest bardzo ważny punkt mojego planu, ponieważ dzięki niemu znacząco zwiększy się jakość polskiego życia politycznego.

Ostatnio wpadłem na bardzo ciekawy pomysł, a mianowicie, na poddanie wszystkich polityków badaniu wariograficznemu. Podczas tego badania padałyby pytania, czy poddawał się korupcji, oraz czy przypadkiem nie chce wykorzystać swojej pozycji do „niecnych” celów. 🙂

To z pewnością już na starcie odstraszyłoby potencjalnych „złodziei” od rządów. Natomiast w stosunku do obecnych, jeżeli wariograf wykryłby coś takiego, wiązałoby się to z zakazem piastowania stanowisk publicznych – dożywotnio.

Można by też takie badania co jakieś parę lat przeprowadzać wśród sędziów, policjantów, innych urzędników państwowych itp.. Nie wiem tylko jakie są koszta takich badań, i jakie są możliwości „ilościowe”.

Takie rozwiązanie niemal w 100% wyeliminowałoby zjawisko kolesiostwa, korupcji i wymyłoby wszystkie brudy z polskich urzędów.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Powstrzymanie lobbingu i korupcji.

 1. Proponuję Tobie i czytelnikom bloga obejrzeć film dokumentalny :
  Bardzo ciekawy film w dodatku wolny od wszelkich licencji wiem spokojnie można go pobierać, film podobno znika z sieci bardzo szybko wiec polecam .

  NAJLEPIEJ TO POBRAĆ NA DYSK !

  Film trwa ponad 2 godziny, na początku może wydawać się fatalnie nudny….ale wytrzymajcie pierwsze 20 minut, a potem to już wpadniecie na całego!!!!
  POLECAM, polecam i jeszcze raz POLECAM !

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s