PiS wygrywa z PO


Jestem bardzo zadowolony z najnowszego sondażu, wedle którego PiS wygrywa z PO o 6%. Dotychczas co by się nie działo PO było pewne, że wygra każde wybory. Z tego co można wywnioskować z ostatnich sondaży większość, a przynajmniej spora część elektoratu Platformy opierała się albo na bezsensownej „groźbie” powrotu PiS do władzy, albo na braku innej partii, która miałaby odpowiednio dobry program.

W ostatnich tygodniach, zarówno Prawo i Sprawiedliwość jak i większość opozycji, znacząco postawiło na merytoryczność swojego przekazu. Oprócz skandalu z zamianą ciał PiS niewiele mówił o smoleńsku, co i mnie cieszy. Również debata, którą zwołał Jarosław Kaczyński była na wysokim poziomie – niewiele było wątków polityczno-demagogicznych, natomiast wiele zostało powiedziane w sprawach ekonomii. Nie było tam zbyt wiele konkretów, z powodu dużej ilości zaproszonych ekspertów, ale ta debata wyznaczyła pewien trend, jakim powinna podążać Polska.

Reasumując, dobrze że polska scena polityczna ostatnimi czasy zmieniła swoje oblicze, chciałbym, żeby taka atmosfera zagościła na dłużej, ale znając realia; niestety; nie wydaje mi się to możliwe.

Reklamy

2 uwagi do wpisu “PiS wygrywa z PO

  1. Trzeba mieć autonomiczną i autosugestywną wyobraźnię, aby widzieć i wiedzieć to, czego inni nie są w stanie stwierdzić w żaden sposób. I przyjmować aktualne notowanie sondaży jako przesadzający przyszłość wynik.

    Odpowiedz
  2. Ja z kolei nie rozumiem skąd u Ciebie taka „autonomiczna i autosugestywna wyobraźnia”, bo nigdzie nie napisałem, że w związu z tym sondażem PiS wygra wybory, ani nie stwierdziłem nic, co wyraziłbym jako pewnik w przyszłości.

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s