39. Ułatwienia dla przedsiębiorców.


Kolejnym nowym punktem mojego planu są ułatwienia dla przedsiębiorców. Na miano ułatwień składać się powinno kilka czynników.

Wczoraj w Polsat News podczas dyskusji o tzw. drugim expose premiera, w owej wymianie zdań padło wiele ciekawych słów, szczególnie od posła z SLD. Wspomniał on, że w USA jest możliwość „założenia firmy na próbę”, tzn. młodzi ludzie, którzy zakładają firmę, nie dość, że przez jakiś okres nie płacą ani grosza podatków, to jeszcze, jeżeli ten biznes im nie wypali państwo spłaca im zadłużenie. Chciałbym, żeby takie coś funkcjonowało również w Polsce – to jest pierwsza sprawa.

Po drugie wg. wielu badań i statystyk, jeżeli chodzi o łatwość zakładania firmy w Polsce, jesteśmy w ogonie Europy. Sam mam zamiar w przyszłości założyć firmę i jak tylko pomyślę, o tych wszystkich papierkowych sprawach, to przechodzą mnie dreszcze. Dlatego powinniśmy radykalnie ograniczyć ową papierkową robotę, oraz przyspieszyć działanie administracji. Jedno wynika z drugiego, bo jeśli ograniczymy ilość papierów do wypełnienia, to i administracja będzie miała mniej do roboty, przez co będzie działać szybciej.

Te programy powinny być skierowane głównie do ludzi młodych, ponieważ to oni mają zwykle najwięcej pomysłów, a najtrudniej jest im wdrożyć je w życie.

Reklamy

4 uwagi do wpisu “39. Ułatwienia dla przedsiębiorców.

 1. Czytałeś ?

  „Polska awansowała w raporcie Banku Światowego

  Polska dokonała w ubiegłym roku największych postępów w reformowaniu biznesu, czyniąc go bardziej przyjaznym – ocenił Bank Światowy.

  W dorocznym raporcie „Doing Business”, opracowanym wspólnie przez Bank Światowy i podporządkowaną mu instytucję kredytową International Finance Corp., stwierdzono, że Polska m. in. uprościła formalności przy rejestrowaniu własności, a także przepisy podatkowe i regulujące zawieranie i egzekwowanie umów oraz przepisy upadłościowe.”

  Pozdrawiam
  W.S.

  Odpowiedz
 2. POLECAM MATERIAŁ :

  Dionizy Pietroń poświęca czas na zgłębianie wiadomości na temat Fundacji KESHE.
  W tej rozmowie dzieli się informacjami po przejrzeniu najnowszych materiałów wideo udostępnionych przez Fundację w internecie.

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s