Polska marka samochodu


Polsce potrzeba jest nowa, całkowicie polska marka samochodów. Już od dawna mówi się o czarnej przyszłości fabryki w tychah, FSO stoi itp. Nowa marka rozwiązałaby ten problem.

Ja proponuję nazwać ją Pol-Car. Owa marka powinna przede wszystkim postawić na projektowanie i budowę tanich samochodów. Bez zbędnych bajerów, lecz z stosunkowo do ceny dużą funkcjonalnością.

Wiadomym jest, że trzeba dywersyfikować produkcję, jednakże ludzie teraz potrzebują mieć samochód tani, a dobry.

Ta firma powinna produkować samochody tylko w polsce, ponieważ nie ma powinno się pozwalać na ucieczkę kapitału i miejsc pracy poza granice Polski. Powinna to być firma częściowo zprywatyzowana, jednak z rządowym pakietem większościowym.

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Polska marka samochodu

  1. Nie stać Polski na fabrykę samochodów. A jeśli jeszcze miałaby w ogóle nie eksportować, to sorry… ale polski rynek aż tak chłonny nie jest – bez szans na przetrwanie dla takiej fabryki.

    Odpowiedz
  2. Kolego, nie trać wiary w Polskę! 🙂
    A poza tym nie pisałem o nie-eksportowaniu tegoż samochodu poza granice, a sądze wręcz przeciwnie, że to jest konieczne. Pisałem o „produkcji” w polsce, a nie o nastawieniu na popyt wewnętrzny. Eksport jest właśnie przyciągnięciem kapitału, czyli tym, czego najbardziej oczekuję.

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s