Fotoradary


Fotoradary stały się nieodłączną częścią polskich dróg i od chwili założenia pierwszych z nich stały się wrogiem nr. 1. Jest ich już kilkaset i będzie więcej, jednakże najśmieszniejsza jest reakcja kierowców. Mówi się, że są one tylko dla poprawienia budżetu, ustawiane tam, gdzie mogą najwięcej „zarobić”, co jest prawdą. Ale…

Może, to co powiem jest nieżyciowe, ale co za różnica gdzie fotoradar „cyknie” zdjęcie, przecież nie ważne, czy na zakręcie, czy na długiej prostej obowiązkiem kierowców jest przestrzeganie przepisów i ograniczeń prędkości.

Zastanawiam się, czy kierowcy chcą się czuć bezpiecznie, czy nie, bo gdzie indziej niż przy fotoradarach przestrzeganie przepisów jest najdokładniejsze. Może powinniśmy stawiać Fotoradary przy szkołach, szpitalach itp., bo to ograniczy prędkości kierowców.

Dla mnie jednak smutnym faktem jest to, że tylko tam, gdzie są owe niechlubne Fotoradary przestrzegane są przepisy. Może zamiast narzekać na nie, wszyscy powinniśmy wreszcie zacząć szanować życie i zdrowie swoje i innych ludzi.

Może narażę się wielu kierowcom tym stwierdzeniem, ale w pełni popieram budowanie Fotoradarów – nie ważne gdzie one stoją.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Fotoradary

  1. Najbardziej na fotoradary pyszczą ci co naruszają stale i nagminnie przepisy a innych użytkowników dróg maja w d…/głębokiej pogardzie”
    Co nie zanotuje teraz fotoradar” zrobi ” samochód ITD.
    Bo inaczej nie można z ta plaga !! Ktora niknie jak „nasz orzeł i sokół zza kierownicy” wychyli tylko nos za granice.Tam cichy i potulny tylko czasem „płacze” Naszych na Słowacji „prześladują”
    Dlatego ja jako kierowca „z dużym przebiegiem” tez popieram

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s