PLL LOT


Polskie Linie Lotnicze LOT jak wiadomo od dawna są deficytową firmą. LOT nie jest całkowicie państwową firmą – Skarb Państwa ma około 68% udziałów, 25% jest w posiadaniu TFS Silesia, a 7% posiadają pracownicy. Ideą prywatyzacji jest to, żeby to prywatni właściciele podciągnęli firmę finansowo, żeby przynosiła zyski. Dlatego jeżeli pomimo tej częściowej prywatyzacji jest źle powinniśmy „iść po pomoc” do większych firmy, takich jak np. Lufthansa.

Ja jednak wolałbym, żeby pakiet większościowy został w posiadaniu Skarbu Państwa. Tak więc powinniśmy sprzedać w przybliżeniu 17% jakiemuś inwestorowi, który jest głęboko branży lotniczej i naprawdę może coś zmienić. Na pewno trzeba unikać pierwszych lepszych firm, nawet jeśli będą oferowały lepsze stawki. Tu liczy się przede wszystkim doświadczenie na rynku lotniczym.

Oczywiście zanim je sprzedamy potrzebna jest restrukturyzacja w firmie, żeby uzyskać większą cenę, jednak nie przesadzajmy i nie czekajmy za długo, bo tutaj chodzi o w miarę szybkie rozwiązanie problemu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s