250 000 w błoto!


Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że pani marszałek sejmu Ewa Kopacz otrzyma 45 tysięcy złotych nagrody, a wicemarszałkowie po 40 tysięcy. Łączna suma nagród dla prezydium Sejmu wynosi prawie 250 tysięcy złotych.

Oczywiście pani marszałek, oraz reszty prezydium sejmu sami sobie przydzielili te nagrody. Najpierw zastępcy marszałka dla pani Kopacz, a oczywiście pani Marszałek nie mogła pozostać dłużnikiem, więc nawet marszałkom z partii przeciwników przydzieliła nagrody. Oczywiście trochę mniejsze, bo nie mogła się stawiać na równi z nimi.

Zastanawia mnie za jakież to nadzwyczajne osiągnięcia te nagrody zostały przydzielone, bo ja nie widzę powodów na to. Bezrobocie wynosi już ponad 13%, konsumpcja, a co za tym idzie i produkcja spada. Ogólny wzrost gospodarczy jest na śmiesznie niskim poziomie. Nawet ośmielę się powiedzieć, że jeżeli tak dalej pójdzie, to popadniemy w stagnację, a jak wiadomo w dzisiejszym świecie kto stoi ten się cofa.

Chętnie wysłuchałbym uzasadnienia dla przyznania tych bardzo wysokich nagród bo sam, nawet po głębszej analizie nie jestem w stanie pojąć na jakiej podstawie ta decyzja została podjęta. Moim zdaniem powinno się usunąć możliwość przydzielania nagród, no a przynajmniej ograniczyć ich wysokość do max.20 tys. na osobę.

Reklamy

2 uwagi do wpisu “250 000 w błoto!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s