Frakcja Gowina


Dzisiejszy artykuł chciałbym poświęcić Jarosławowi Gowinowi i jego frakcji w Platformie Obywatelskiej. Nie od dziś widać, że PO jest rozdzielone na wiele grup. Z jednej strony Schetyna, ale on wg. mnie on zrezygnował z walki, a przynajmniej tej jawnej przeciwko Tuskowi. Z drugiej strony bardzo mocno stoi Jarosław Gowin, który ewidentnie próbuje coś ugrać.

Tusk pomimo, że to on wciąż rządzi, delikatnie mówiąc jest w nieciekawej sytuacji. Nie może „zwolnić” Gowina, ponieważ nie tylko w partii ma poparcie, ale również wielu wyborców, szczególnie tych bardziej prawicowych. Sytuacja może się potoczyć w wiele kierunków.

Z chęcią chciałbym zobaczyć Gowina jako przywódcy nowej partii gdzieś pomiędzy Pis i PO. Bo w przeciwieństwie do PJN i SP ma on duży potencjał wyborczy. Wielu sfrustrowanych wyborców PO na pewno by na niego zagłosowało. Jego potencjał wyceniam na 15-20% – nawet tyle procent głosów mógłby dostać podczas wyborów, gdyby założył własną partię.

Jako, że to byłoby ryzykowne przedsięwzięcie, a ma on ciepłą posadkę w Platformie nie wydaje mi się, żeby przy obecnej sytuacji politycznej w Polsce mógł zrobić. No, ale wszystko jest możliwe, szczególnie przy poparciu od frakcji Schetyny to kto wie…

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Frakcja Gowina

  1. POTENCJAŁ powiadasz !!
    Jeśli za „potencjał” należy uznać te 62570 „szabel które na niego,ostatnio głosowało.A pamiętać należy iż startował z czołowego miejsca na liście wyborczej.
    No to „ma poparcie i ma potencjał”

    Odpowiedz
  2. Nie można porównywać wyborów, gdzie startował na „zwykłego” posła, i wyborów gdyby on przewodził partii. Dobrze wiemy, że ludzie głosują najczęściej na partię, a rzadko na człowieka, tak więc to w jego ewentualnej partii widzę potencjał jako alternatywa dla PiS i PO.

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s