Polski problem światopoglądowy


1353688714-referendum-takDzisiaj chciałbym napisać o problemie, jaki istniał, istnieje i będzie istniał w polskim parlamencie, czyli o problemie światopoglądowym. Jak wiadomo w sejmie istnieje pojęcie lewicy, centra i prawicy. Każda z tych grup różni się w pomysłach na gospodarkę, finanse itp.. Ale największe różnice są w światopoglądzie.

Tak już jest, wiec nie trudno się dziwić, że będą powstawały spory. Zastanawia mnie, czemu nie można tego rozwiązać na forum szerszym niż sejm, czy senat. Według mnie w takich sprawach, czyli w sprawach ideologicznych zawsze, ale to zawsze powinno się rozpisywać referenda.

Jeśli chodzi o sprawy finansów, to większość ludzi się tym interesuje i może nie wiedzieć co jest dla nich dobre. Natomiast jeśli chodzi o światopogląd, to zdecydowana większość ludzi ma wyrobioną ideologię i wie czego chce. Jeżeli tak jest, to czemu garstka polityków ma o tym decydować.

Trzeba koniecznie wprowadzić zapis co najmniej na poziomie ustawy, ale najlepiej w konstytucji, ażeby w sprawach światopoglądowych obowiązkiem było rozpisanie referendum i żeby takie referenda były wiąrzące.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s