Przemysł Metalurgiczny


Przemysł metalurgiczny oznacza przetwarzanie wyrobów metalicznych, czyli nie tylko żelaza, ale i miedzi itp.. Duże złoża miedzi znajdują się na dolnym Śląsku. Niewykorzystywane złoża żelaza z kolei znajdują się w Woj. Świętokrzyskim i jego okolicach. To jest kolejna dziedzina, w której jesteśmy dobrzy i którą powinniśmy najbardziej rozwijać.

Ten przemysł najbardziej powinien być rozwijany tam, ale owszem trzeba pamiętać, że przemysł przetwórczy, a taka właśnie jest metalurgia może się znajdować wszędzie. Również w Warszawie i innych dużych ośrodkach miejskich z powodu infrastruktury i dostępu do usług.

Ten przemysł jest również ściśle związany z przemysłem motoryzacyjnym i nie tylko, a jeżeli ta gałąź podpiera inne, to tym bardziej powinno się ją wspierać, ponieważ to może być dobrą dźwignią dla gospodarki.

Wszystkie te inwestycje mają być już w fazie projektowania konsultowane z prywatnymi inwestorami, którzy również po części wyłożą swoje pieniądze, a konkretnie max 49%. Nie będzie to więc duże obciążenie dla budżetu jeśli wszystkie te działania rozłoży się na 15 lat. Nie można również zapominać o środkach z Unii Europejskiej, które również zdecydowanie zmniejszą koszta.

Tak więc podsumowując dział „Przemysł” należy go rozwijać szczególnie na Śląsku, Lubelszczyźnie i w okolicach Woj. Świętokrzyskiego i dużych miast. Należy również urozmaicać rynek na innych terenach, czyli tworzenie miejsc pracy tam, gdzie jest ich najmniej, czyli północny wschód polski.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s