Zbrojeniówka


Drugim punktem w „Planie Piętnastoletnim” jest rozwój polskiej zbrojeniówki. To jest bez wątpienia strategiczna dziedzina, w której jesteśmy całkiem dobrzy. Ostatnio pojawiły się głosy mówiące o konsolidacji polskich firm wojennych w jednego wielkiego potentata. Pomimo iż zwykle jestem za dywersyfikacją rynku, to w sferze wojskowej powinniśmy mieć jedną mocną firmę, która mogłaby konkurować z najlepszymi w Europie.

1. Lotnictwo
Tak jak już wcześniej mówiłem to powinna być najbardziej rozwijana dziedzina zbrojeniówki. Najlepszym rozwiązaniem jest wzorowanie się na rozwiązaniach innych i wprowadzanie ulepszeń. W latach 1992-94 opracowaliśmy projekt samolotu „Kobra 2000”, który właśnie miał opierać się na komponentach F-16. Dziś powinniśmy dodatkowo ulepszyć ten projekt i w końcu wprowadzić go w życie. Również trzeba rozwijać własny system antyrakietowy, o którym również pisałem w Tym poście.

2. Siły Lądowe
Polska nie powinna zapominać również o siłach lądowych już teraz są realizowane zaawansowane projekty jak np. Indywidualny System Walki „TYTAN” – jeżeli ten projekt uda się dokończyć i wprowadzić w życie, to śmiało będę mógł powiedzieć, że Polska ma żołnierzy XXI wieku. Nasz czołg PT-91 Twardy, Wóz bojowy Anders, czy też pojazd przeciw lotniczy PZA Loara są bardzo nowoczesnym sprzętem i może konkurować z najlepszymi. Wato też wspomnieć, że mamy również dobrą broń ręczną taką jak karabiny snajperskie „Bor” i „Tor”.

Musimy rozwijać polską myśl zbrojeniową, nie dla prestiżu czy samozachwytu, tylko dla pieniędzy, bo jeżeli wyprodukujemy sprzęt najwyższej jakości, to wiele armii na świecie będą zainteresowane jego kupnem. Eksport powinien być celem nie tylko dla zbrojeniówki, ale i dla całej polskiej gospodarki.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s