Zmniejszenie przywilejów polityków


Jak wszyscy wiemy politycy w Polsce mają wiele przywilejów. To z całą pewnością musi się zmienić, ponieważ takie „rozpasanie” polityków nie działa pozytywnie na rozwój Polski.

Nie mówiąc już o zarobkach ministrów, oraz Premiera i Prezydenta posłowie oprócz pensji, która wynosi prawie 10.000zł mają diety – około 2.500zł mają również pieniądze na:

– utrzymanie biura – 10.000zł
– noclegi (dla posłów z poza Warszawy) – Dom Poselski lub 7.500zł (rocznie)
– limuzyna na każde zawołanie
– korzystne pożyczki
– bezpłatne bilety (lotnicze, PKP i PKS)
i kilka innych pomniejszych.

To chyba lekka przesada, bo nie dość, że sama pensja wysoka, to jeszcze tyle przywilejów. Nasi posłowie mogą sobie żyć w sejmowej krainie mlekiem i miodem płynącej. To trzeba koniecznie zmienić.

Proponowane zmiany:

1. Usunięcie prawie wszystkich przywilejów – poza pieniędzmi przeznaczonymi na biuro, oraz kilkoma mniejszymi jak pieniądze na ulotki itp.

2. Likwidacja immunitetów – Poseł nie powinien być równiejszy w stosunku do innych. Prawo powinno być takie samo dla wszystkich, a owe immunitety są nadmiernie wykorzystywane przez polityków.

3. Pensja uzależniona od aktywności – jeżeli poseł nie chodzi na głosowania, nie pomaga w pisaniu projektów ustaw, czyli jednym słowem się leniwi jego pensja powinna być obniżona o połowę lub nawet więcej, jeżeli to będzie trwałe. Być może takie rozwiązanie rozruszałoby i pobudziło do aktywnej pracy naszych polityków.

Reklamy

4 uwagi do wpisu “Zmniejszenie przywilejów polityków

  1. A może nie róbmy z posła jakiejś dziwnej osoby, która ma przywilej pracy… niech ma solidne uposażenie, ale niech, tak jak każdy inny pracownik, ma obowiązek bycia w sejmie, na sali posiedzeń zawsze, o ile nie jest obłożnie chory. i koniec. tak jak nauczyciel, lekarz itp.

    Odpowiedz
  2. W takiej sytuacji trzeba by wprowadzić jakiś system kontroli nad „chorymi” posłami, bo niestety to nie problem załatwić sobie zwolnienie lekarskie.

    Odpowiedz
  3. Wystarczy wysłać kogoś na kontrolę, tak jak teraz to ZUS robi. Krótka piłka – jest w domu albo nie.

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s