Zmiana finansowania partii


Dzisiaj chciałbym wam zaprezentować mój pomysł na zmianę systemu finansowania partii politycznych. Obecny system jaki określa ilość pieniędzy dla partii jest niemiarodajny. To polskie społeczeństwo powinno decydować kto, kiedy i ile dostanie pieniędzy na działalność, reklamę, wsparcie eksperckie i tym podobne kwestie.

Powinniśmy wprowadzić bardziej demokratyczny sposób, a mianowicie:

Co 1/2 roku każdy pełnoletni obywatel Polski dostawałby deklarację, w której mógłby mógłby przekazać kilka złoty ze swojego podatku (konkretna suma wymaga głębszej analizy) na daną zarejestrowaną partię polityczną. Tak więc jeżeli komuś przestanie się podobać jakaś partia zwyczajnie przestanie ją sponsorować.

Oprócz tego, że będzie to bardziej „wolny” sposób, to w takim systemie dodatkowym i dużym plusem jest możliwość wsparcia partii, które nie są w parlamencie. Niestety obecnie finansowani są tylko „starzy wyjadacze” i nowe partie mają utrudnione dostanie się do sejmu. Być może dzięki temu polska scena polityczna nie będzie taka statyczna.

Żeby więcej osób zdecydowało się na takie wsparcie dla partii powinna być możliwość podpisania tej deklaracji przez internet.

Reklamy

4 uwagi do wpisu “Zmiana finansowania partii

 1. Mimo wszystko uważam, że gros pieniędzy na partię powinien pochodzić od jej członków. Skoro chcą dobra Polski, to niech chociaż trochę się dla niej wykosztują!

  Odpowiedz
 2. Odwołać Tuska i jego Rząd
  ‎20 marca 2013 roku o godz. 12:00 WARSZAWA ,wychodzi na ulicę spotykamy się pod KPRM w Al. Ujazdowskich 1/3. Niech przyjdą tylko ludzie odważni i zdeterminowani bo naszym celem jest obalenie rządu na czele z tuskiem ! Z pod KPRM wyruszamy na Sejm musimy usunąć ten system !

  Czas na REWOLUCJE ! ZACIŚNIJMY PIĘŚCI !
  https://www.facebook.com/events/382236131875147/

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s