Europa Plus – miała łączyć, a dzieli.


Europa Plus, to projekt, który ma na celu zjednoczyć Polską lewicę, żeby cytuję „Był alternatywą dla POPISu”. Każda idea, która ma łączyć Polaków jest szczytna, ale jak to w Polsce bywa wszystko co dobre szybko się kończy. Tą inicjatywę promują Palikot i Siwiec, ale głównym patronem tego projektu jest Aleksander Kwaśniewski i nawet jego autorytet nie był w stanie załagodzić sporów wewnątrz lewicy.

Głównym problemem w idei zjednoczenia jest to, że Sojusz Lewicy Demokratycznej nie uważa Ruchu Palikota za partię lewicową, a w dodatku w SLD nastąpiło poważnego pęknięcia poprzez „stanie w rozkroku” Ryszarda Kalisza. Myślę jednak, że to pęknięcie nie doprowadzi do rozłamu i nawet jeśli Kalisz miałby odejść z SLD, to oni tego zbytnio nie odczują.

Nie jestem pewien dlaczego SLD tak się upiera, ale muszą za tym stać jakieś polityczne aluzje i być może obawa, o to, że SLD może niejako zniknąć w odmętach polityki i prędko nie wypłynąć.

Mam nadzieję, że próba wystawienia silnej „delegacji” do Parlamentu Europejskiego pomimo wszystkich przeciwności okaże się sukcesem.

A tu mała ankietka:

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Europa Plus – miała łączyć, a dzieli.

  1. Mam obawy, że kluczową rolę odegrają tu jednak osobiste ambicje i animozje polityków i skończy się jak zwykle czyli na niczym.
    Oczywiście zaraz potem zacznie się szukanei winnych i najczęsciej używanym zwrotem będzie to, że „od początku było wiadomo, że ….”

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s