Polityczny trójkącik platformy


Polityczny trójkącik platformy, czyli Gowin vs Tusk vs Schetyna.

Jeden z posłów opozycji bardzo ciekawie i obrazowo określił sytuację w PO, a mianowicie: Gowin, to prawy ząb Platformy, a Schetyna – lewy. Tusk nie odważy się wybić żaden z tych zębów, bo straciłby PO straciłoby wtedy polityczną twarz, która zresztą i tak powoli blednie.

Po ostatnim spotkaniu Premiera i Ministra Sprawiedliwości sprawa wygląda tak, jak przewidywałem od dawna – Tusk nie miał odwagi na odwołanie Gowina ze stanowiska,nie mówiąc już o dalszych możliwych krokach. Członkowie PO w wywiadach starają się przekonać, że Tusk pokazał swoją siłę, ale takie twierdzenie jest kompletnie niedorzeczne. Gowin nie dość, że nie poniósł żadnych konsekwencji, to ani trochę nie wycofał się ze swoich postulatów.

Nie może wyrzucić Gowina również dlatego, że niejako mają wspólnego „wroga”, czyli Schetynę. Gdyby tak się stało, to premier mógłby przegrać przyszłe wybory w PO.

Obecny premier lubi zwalać winę na innych, co dobitnie pokazują te przetasowania w rządzie i dlatego też poniekąd Tuskowi odpowiada ta „niesforność” Gowina. Dzięki zachowaniu ministra może powiedzieć, że to nie jego wina, że nie przegłosował ustaw bardziej lewicowych. Może dzięki temu utrzymać swoje lewe skrzydło wśród wyborców.

Teraz tylko pozostaje czekać na kolejne rewelacje w platformie. Wydaje się, że najbliższą do tego okazją będą wybory wewnątrz PO.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s