Kryzys – Niech te banki upadną!


Przyczyną całego światowego kryzysu jest kilka amerykańskich banków, których prezesi robili niezłe przekręty i szastali pieniędzmi ludzi bez umiaru. Największe problemy na światowym rynku są przez banki i ich kiepski stan. Rządy wrzucają kupę pieniędzy swoich obywateli w ich ratowanie, co jest chore. Pytam się – z jakiej racji tyle miliardów, a nawet bilionów daje się prywatnym firmom? Każda normalna firma, gdy nie ma pieniędzy zwyczajnie upada, tylko te banki są z niewiadomej przyczyny chronione.

Rozumiem ochronę depozytów do 100 tys. euro przez Unię, ponieważ to zwiększa zaufanie do sektora bankowego ale, gdy bank traci płynność i nie jest wstanie funkcjonować powinien jak każda normalna firma przestać istnieć. Dopóki będziemy chronili banki i ich prezesów ci prezesi nie przestaną podejmować ryzykownych decyzji, bo będą wiedzieli, że w razie czego i tak dostaną kasę od Unii.

Niech te banki w końcu upadną! Niech jak wszystkie nierentowne firmy ogłoszą upadłość i wtedy w końcu zobaczymy kto jest godzien zaufania. Rynek się oczyści i wreszcie zaczniemy wychodzić z kryzysu niczym feniks wstaje z popiołów. Oczywiście na takim rozwiązaniu najbardziej stracą miliarderzy i być może właśnie to lobby nie pozwala rządom na podjęcie takiej decyzji.

Teraz wiele zarówno krajów jaki poszczególnych firm żyje ponad stan, co będzie miało katastrofalne skutki w przyszłości. Jeżeli nie podejmiemy radykalnych decyzji spowolnienie i cały kryzys będzie się toczył przez wiele, wiele lat. Czasem trzeba zrobić krok w tył, żeby zrobić dwa kroki naprzód.

Powiem raz jeszcze – Niech te banki upadną!

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Kryzys – Niech te banki upadną!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s