Zbliża się 10 Kwietnia


Z zaciekawieniem i niecierpliwością czekam na zbliżającą się rocznicę katastrofy smoleńskiej, oczywiście w kontekście wydarzeń politycznych. Ostatnio na fali Glińskiego, oraz ostrej krytyki rządu najwięcej zyskuje Prawo i Sprawiedliwość. W sondażach PO i PSL ewidentnie widać tendencję spadkową, co na pewno martwi rządzących.

Szansą na odbicie się w sondażach dla PO jest rocznica katastrofy smoleńskiej. Wszystko tutaj zależy od postawy PiSu a w szczególności Jarosława Kaczyńskiego i Macierewicza. Przyczyną wzrostów PiS w sondażach jest między innymi zaprzestanie używania ostrej retoryki wobec rządu. Im mniej się mówi o smoleńsku, tym PiS mniej na tym traci.

Platforma straciła możliwość straszenia PiSem, pozostał jeszcze strach przed IV RP, ale jeżeli Kaczyński będzie podtrzymywał swoją obecną strategię marketingową, to nastroje społeczne się zmienią i w następnych wyborach będzie miał szanse na pewne zwycięstwo. Obecnie sytuacja polityczna w razie ich zwycięstwa prezentuje się nieciekawie, ponieważ znowu byłyby problemy z utworzeniem rządu – byłoby to możliwe tylko przysłabym wyniku lewicy i wejściu do rządu SP i PSL.

wracając do 10 kwietnia, to wg. Gazety Polskiej Codziennie Jarosław Kaczyński poinformował, że 10 kwietnia, w rocznicę katastrofy smoleńskiej odwiedzi nie tylko groby na Powązkach, ale też mogiły ofiar w Warszawie i w Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie leży prezydent Ryszard Kaczorowski. Nie wiadomo, czy będzie brał w oficjalnych obchodach, na co mam nadzieję, ponieważ toby oznaczało jakieś porozumienie ponadpartyjne.

Wszystkiego dowiemy się już wkrótce.

Reklamy

3 uwagi do wpisu “Zbliża się 10 Kwietnia

 1. Nie tak dawno temu jechałem na koncert Jana Pietrzaka (a co, młodemu pokoleniu też wolno!) w towarzystwie całkiem sympatycznego pana robiącego w lokalnym oddziale Gazety Polskiej. A GP to, jak wiadomo, bastion PIS-u. Człowiekowi zaś usta nie zamykały się nawet na chwilę i dzięki temu dowiedziałem się, że 10 kwietnia sympatycy GP z całej Polski planują ogromną pikietę w centrum Warszawy w celu wymuszenia dymisji rządu. Człowiek twierdził, że liczą na przynajmniej sto tysięcy ludzi, a jeśli przyszłoby 300 tys. to byliby w stanie zmusić rząd do ustępstw. Podobno mają w tych działaniach poparcie Kaczyńskiego i jego partii. Moje pytanie brzmi: na ile ich zamierzenia są realne i co w ogóle o tym myśleć?

  Odpowiedz
  • To, że będzie dużo ludzi to to jest pewne, może nie 300 ale 100 – 150 tys jest całkiem realne, ale wymuszenie ustępstw na tym obecnym rządzie, który gardzi całkowicie tymi, co ich nie popierają będzie bardzo trudne, poza tym jakie ustępstwa, dla mnie osobiście Tusk może zrobić już tylko jedno – odejść

   Odpowiedz
 2. Czy rządy państw oficjalnie potwierdzą istnienie pozaziemskiej cywilizacji?
  UFO i kosmici to zagadnienia przez wielu traktowane jedynie w sferze teorii spiskowych czy ludzkiej fantazji. Może więc dziwić wyraźnie zwiększająca się (zwłaszcza w mediach zachodnich) liczba głównych newsów na temat UFO i podobnych zjawisk. Dlaczego tak się dzieje, czy to przypadek? A może mają rację ci, którzy podkreślają, że rządy powoli zaczynają przygotowywać nas na przybycie istot pozaziemskich?
  http://orwellsky.blogspot.com/2013/04/czy-rzady-panstw-oficjalnie-potwierdza.html

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s