Kalisz wyrzucony z SLD


Po decyzji krajowego sądu partyjnego SLD Ryszard Kalisz został usunięty z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, co jest dość niespodziewaną decyzją i może przynieść wiele złego Sojuszowi. We wszystkich rankingach Kalisz był ich najbardziej lubianym politykiem. Można było się spodziewać, że kara zawieszenia na 3 miesiące jaką wcześniej otrzymał Kalisz wystarczy, by dać mu nauczkę. Okazało się jednak, że osobiste animozje przeważyły szalę.

Wielu polityków SLD nie mogło mu wybaczyć, że związał się z Palikotem i pomógł utworzyć „Europę +”. Taka decyzja pokazuje również, że Sojusz boi się powstania nowego ugrupowania na Lewicy, które mogłoby z nimi konkurować. Leszek Miller powinien jednak myśleć szerzej i zamiast dzielić się na małe partyjki połączyć się w jedną silną.

Europa Plus jak sama nazwa wskazuje to jest, lub raczej ma być wspólna lista do Europarlamentu i powinniśmy wystawić jak najlepszą i największą reprezentacje w UE. Jedynym możliwym powodem dla którego Leszek Miller nie chcę współpracować jest to, że to on chce mieć władzę. Uważam, że nie szanuje Palikota głównie dlatego, że stworzył mu silną konkurencję w sejmie.

Jak niestety widać tendencje do rządzenia i dominacji wśród polskich polityków są większe niż do współpracy – jak w takim razie ta Polska ma się rozwijać, jeżeli gdzie dwóch polaków tam trzy opinie. Od początku istnienia narodu polskiego widać, że wśród polaków jest wiele niezgody, przez co mieliśmy więcej upadków niż wzlotów.

Być może powinniśmy spojrzeć na historię Polski i wziąć sobie do serca, że zgoda buduje,a niezgoda rujnuje.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Kalisz wyrzucony z SLD

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s