Dziwny kraj


Polska, to bardzo dziwny kraj. Tutaj rzeczy nienormalne stają się normalnymi. Weźmy na przykład nową reformę śmieciową – według władz to jest całkiem normalne, że pół Polski tonie w śmieciach. Wszyscy rządzący udają, że nic się nie dzieje, ponieważ to jest taki „eksperyment” i wiedzieli, że tak może się stać. Czy to nie jest normalnie nienormalne?

Czemu u nas normą są wszystkie wpadki, niedociągnięcia i różne katastrofy? Przecież w podanym przykładzie reformy śmieciowej nie jesteśmy pierwszym krajem na świecie, który to wprowadza, a jest wręcz przeciwnie – jesteśmy w tyle za Europą. Wystarczyło podejrzeć jak to kiedyś wyglądało w Niemczech, czy najlepiej w krajach skandynawskich. Pytanie – dlaczego rząd tego nie zrobił i nie przygotował się należycie do roboty, która powinna być wykonana dobrze.

Przecież, gdyby porównać kraj do fabryki, to co by było, gdyby co rusz zarządcy popełniali niepotrzebne, śmieszne błędy – to by oznaczało koniec. Każdy człowiek, gdy coś robi powinien to robić dobrze, a nie „na odwal się”. Nieważne, czy to dotyczy pracownika w fabryce, sprzątacza, lekarza, czy premiera i ministrów. Niestety „nieDOróbstwo” stało już się normą – jest wiele ciekawych projektów, ale zawsze ktoś, gdzieś coś zepsuje.

Zwykli ludzie niestety też zaczynają się do tego przyzwyczajać i tylko dlatego, że obywatele zobojętnieli PO ma jeszcze poparcie na poziomie dwudziestu kilku procent, a nie na poziomie zera absolutnego. Niestety nie tylko ten rząd jest taki, trudno jest znaleźć rok, od 89r., w którym nie byłoby jakiś wpadek.

Teraz jest pora na zmianę pokoleniową w polityce. Taka zmiana jest absolutnie konieczna, by wszystko się zmieniło na lepsze. Na nieszczęście dla nas wszystkich nie pojawia się żadna, nowa siła polityczna, która może się liczyć w wyborach. W liczących się już partiach również nie widać zmian – PiS dalej prowadzi Kaczyński, a PO najpewniej pozostanie w rękach Tuska.

Pomimo tego, że nie widać żadnej liczącej się alternatywy politycznej jest szansa, że na fali upadku PO wyrośnie jakaś nowa, ciekawa partia z ideami i dobrym programem. Pozostaje tylko czekać – licząc, że nie będzie wtedy za późno na poprawę sytuacji w Polsce.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s