Nie będzie uboju rytualnego!


Sejm powiedział nie rządowemu projektowi ponownie wprowadzającego ubój rytualny! Przeciwko takiemu uboju głosowało 222 posłów, za było 178, i 7 wstrzymało się, aż 37 osób nie głosowało. Podczas dyskusji przed głosowaniem padło wiele ostrych słów, szczególnie z lewej strony sejmu. Pojawiło się porównanie do krucjat, mordowania dzieci i dziewic w rytuałach, a także rząd został oskarżony o chęć znęcania się nad zwierzętami. Rząd miał czcić nowego boga, jakim są pieniądze i oddać w ofierze tysiące zwierząt.

Zwolennicy uboju rytualnego wyciągali argumenty, które miały udowodnić ogromne straty dla przemysłu, mówiło się o 5 miliardach. Tymczasem, jak pokazują ostatnie dane, podczas, gdy wprowadzono zakaz eksport mięsa wcale nie spadł, a wręcz wzrósł i to o 25%. Nawet minister Kalemba musiał to przyznać, chociaż potem próbował te dane zatrzeć mówiąc, że eksport do krajów muzułmańskich spadł o 70%. Następnie stwierdził, że w rzeczywistości eksport spadł.

Nie będę komentował takiej matematyki, ale powiem, że kraje islamskie i Izrael nie są głównymi odbiorcami Polskiego mięsa. Przedsiębiorcy, jak widać nie są głupi i potrafili znaleźć zbyt na swoje towary gdzieś indziej. Warto jednak zaznaczyć, że dane z kilku miesięcy są dość mało reprezentatywne i na więcej informacji trzeba poczekać jeszcze trochę, na razie jednak wszystko wskazuje na to, że zakaz nie wyrządził i nie wyrządzi żadnych strat dla gospodarki.

Reklamy

4 uwagi do wpisu “Nie będzie uboju rytualnego!

 1. Polska coraz bardziej grzeznie I oddaje sie wplywom a nawet juz smiem twierdzic wladzy kosciola katolickiego. Zaprzeczeniem logiki staje sie nonsense, ktory zbiera coraz szersze poparcie. Prymitywizm myslowy zatrwaza coraz bardziej I komentowac tu nie ma co! Antysemityzm w Polsce byl jest I bedzie tak dlugo, jak dlugo kosciol I jego polityczni adwersarze beda robic wode z mozgu szeregowym Polakom. Oddawanie wladzy w rece PiS to zbrodnia przeciwko wolnej Polsce I zdobyczom Polakow chocby liczac od 1989 roku.

  Odpowiedz
 2. Z tego, co wiem, to kościół nie zakazuje takiego uboju – któryś z posłów przytoczył list księdza, w którym ustosunkowywał się do całej sprawy.

  Odpowiedz
 3. Daleko idaca nietolerancja rozszerza sie w Polsce I sprzyja temu I kosciol katolicki I PiS I inni adwersarze .Osobiscie, kiedy zasiadam za stolem restaracji czy dokonuje zakupu jiesa w sklepie mnie zastanawiam sie nad sposobej uboju, zastanawiam sie nad tym co ugotowac. Cala ta zagmatwana sytuacja pokazuje polityczna jadke tych, ktorzy neguja wolnosci Polski, neguja demokratyczne zdobycze wolnej Polski. Czysta prymitywna glupota pokazujaca szerzaca sie nietolerancje wzgledeem innych kultur I wyznan I ich tradycji do ktorych pielegnowania w wolnym kraju powinni miec prawo! Czy wiec Polska jest wolna ? Zaczynam sie zastanawiac czy tego wogole chca Polacy ? Cos mnie sie wydaje ze NIE!

  Odpowiedz
 4. Panie Romanie.
  ,,Antysemityzm w Polsce byl jest I bedzie…”-cytat.
  Tu się z Panem zgadzam. Co więcej-narasta. A ostatnie głosowanie w Sejmie zdradza eskalację wrażych postaw Polaków płci różnych.
  Zatem mieli prawo praktykujący piękną tradycję przodków z Ziemi Kanaan wyrazić oburzenie w słowach;
  -Po 749 latach Żydom odebrano tożsamość wyznaniową.
  -Sejm dyskryminuje Żydów; stanowi prawo na modłę hitlerowską.
  -Zbarbaryzowano judaizm dowodząc, że to, co leży u podłoża wyznania nie jest humanitarne.
  -Niemcy uznali obrzezanie niemowląt za urągające postępowi-Polacy rzeź rytualną za postęp w urąganiu.
  Itd, itp…(wszystko cytaty i pisaty niemal dosłowne).
  Aż ktoś ze starszych braci w wierze zawołał;
  ,,Nie ma odpuszczenia win bez rozlewu krwi”! (III Mojżeszowa 17; 11 i Hebr. 9; 22)

  Zaiste, antysemityzm wymagający krwi. Zimnej.
  Kłaniam się.

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s