CBA w kolejnym ministerstwie


Po niedawnych doniesieniach o braniu łapówek przez państwowych pracowników mamy kolejną aferę – Centralne Biuro Antykorupcyjne wkroczyło do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. „Postępowanie obejmuje sprawdzenie gospodarowania środkami publicznymi. Chodzi o udzielanie dotacji dla uczelni publicznych i niepublicznych, a także dla jednostek naukowych na bezzwrotną pomoc materialną dla studentów i doktorantów” – rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.

Inspekcja ma obejmować lata 2010-13, co ciekawe resort Barbary Kudryckiej twierdzi, że kontrola jest prowadzona na ich własny wniosek – tym doniesieniom zaprzecza CBA. „My nie prowadzimy prewencyjnych kontroli. Wkraczamy wtedy, gdy pojawia się uzasadnione podejrzenie złamania prawa … Nie mam wiedzy, aby minister Kudrycka prosiła o kontrolę wydawania pieniędzy na stypendia” – anonimowy oficer Biura Antykorupcyjnego.

W sprawę mogą być zamieszane grube pieniądze – zważywszy na to, że tylko w 2012 roku na stypendia dla doktorantów i studentów ministerstwo wydało 1,5 miliarda złotych.

Reklamy

2 uwagi do wpisu “CBA w kolejnym ministerstwie

  1. Pomyslowosc Polakow jest domena. Szkoda ze nie eksportowa!. Okazja czyni czlowieka zlodziejem I czyz tego potwierdzenia nie dostrzegamy niemal kazdy dzien? Czy temu tez winien TUSK? HAHAHAHA Kon by sie usmial !

    Odpowiedz
  2. No jak to tak”Nie ma zdjęć z zatrzymań „konferencji prasowych.Wymachiwania laptopem,laserem i dyktafonem.I nie ma „ten pan.pani nikogo już…”
    Zgroza,po prostu zgroza MY CHCEMY IGRZYSK I KRWI”

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s