Morderstwa dzieci


Czemu matki i ojcowie mordują swoje dzieci? Niedawno zapadł wyrok (nieprawomocny) w sprawie morderstwa swojego dziecka i wprowadzania w błąd służb przez Katarzynę W. Sąd, pomimo siedmiogodzinnej mowy końcowej obrońcy uznał, że jest winna zarzucanym jej czynom i ogłosił wyrok w postaci 25 lat pozbawienia wolności oraz konieczność zwrotu przez nią kosztów sądowych,co stanowi nie lada sumę – 118 000 złotych.

Pytanie czemu musiało do tego dojść. Według prokuratury Katarzyna W. chciała się „odegrać” na swoim mężu. Sąd uznał, że powody były zupełnie inne – oskarżona miała mieć chęć pozbycia się „uciążliwej odpowiedzialności za dziecko”. Jeżeli to miał być główny powód tej zbrodni, to przecież jest wiele alternatywnych możliwości, jak pozostawienie dziecka w oknie życia.

Głośno było też o innej historii, kiedy to w beczce na kiszoną kapustę policja odnalazła ciała pięciu noworodków. Przecież takie rzeczy nie musiały się stać. Nie uda się uniknąć wszystkich tragedii, ponieważ niestety często rodzice, którzy decydują się na taki czyn są w szoku i nie myślą racjonalnie.

Co można zrobić? Pierwszy krok, to sprawniejsza opieka społeczna. Przedstawiciele tych instytucji powinni być bardziej wrażliwi na opinie inie wykluczać żadnej możliwości. Niestety czasami dzieje się tak, że matkom udaję się ukrywać wiele ciąży w przeciągu wielu lat, nawet pomimo częstych kontroli.

Pomóc może też otwieranie kolejnych okien życia, które są na całym świecie. W Polsce jest ich 51 i uratowały już 64 dzieci – tylko w przeciągu ostatniego roku – 25.

My też możemy pomóc w wielu przypadkach, jak np. przemoc w rodzinie – jeżeli dzieje się coś podejrzanego, co może zagrażać czyjemuś zdrowiu lub życiu, to nie kierujmy się zasadą „ja nie donoszę”, tylko reagujmy. Jeżeli wszystko jest w porządku, to nic się nie nikomu złego stanie .. no a jeżeli coś jednak się dzieje, to możemy uratować komuś życie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s