Rewolucja ukraińska


Negocjacje opozycji z rządem, który zaproponował zmianę rządu i stanowiska premiera i wicepremiera dwom szefom opozycji nic nie dały. Jaceniuk i Kliczko mieli do wyboru wejść do rządu i stać się częścią tej „władzy” przeciw której Ukraińcy protestują, albo walczyć dalej. Wybrali walkę. Tymczasem „ofensywa” opozycji trwa dalej. Dziś w nocy protestanci po walkach zajęli centrum konferencyjne Ukraiński Dom, gdzie do tej pory przebywało kilkuset milicjantów berkutu. Tym czasem wydaje się, że milicja szykuję się do kontrataku.

Zajmowanie rządowych budynków, rzucanie koktajlami Mołotowa, walki z milicją, snajperzy – to naprawdę wygląda jak rewolucja.

Jak potoczy się dalej sytuacja? Wszystko zależy od postawy prezydenta Janukowycza. Jeśli zdecyduje się ulec opozycji, to wszystko się zakończy pomyślnie. To nie jest jednak zbytnio prawdopodobne – w każdym razie nie teraz. Już od dawna krążą pogłoski, jakoby Janukowycz szykował się do szturmu. Jeśli do tego dojdzie, to jedyna nadzieja na zaprzestanie konfliktu pozostanie w rękach szefów milicji i wojska.

Oby, pod naciskiem Unii Europejskiej oraz pod groźbą osobistych sankcji Janukowycz opamiętał się i nie szedł w stronę reżimu, jaki jest np. na Białorusi. Ostatnie reformy na Ukrainie pokazują, że właśnie to było jego celem.

Tutaj relacja NA ŻYWO z tego, co się dzieje na Ukrainie:

Poniżej kilka zdjęć (słabej jakości niestety) z ostatniego szturmu opozycji:

A tutaj film YT ze szturmu w Czerkasach:

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Rewolucja ukraińska

  1. Kiedyś ZSRR wywoływał przez swoich agentów i tzw. użytecznych idiotów przewroty i rewolucje w imię sprawiedliwości społecznej i walki z imperializmem amerykańskim. Dzisiaj, za pośrednictwem takich samych agentów i naiwnych idiotów robią to USA. Cała różnica, że dziś robi się to w imię demokracji i walki z imperializmem rosyjskim. No i za pieniądze nie KGB, ale CIA (dużo większe). A cel jest ten sam. Wtedy Sowietom chodziło o zapanowanie nad światem, a dziś chodzi o to Amerykanom.

    Odpowiedz
  2. Ale trzeba pamiętać ze walka toczy się o Unie europejska i perspektywy jakie niesie niby dobrze ale tu teraz trzeba napisać ze Elita grubasów świata dąży aby kraje łączyły się np w Unie Eur Planują stworzyć Unie Północnoamerykańska (USA,KANADA,MEKSYK) Później chcą zrobić ogólnoświatowe państwo komunistyczne.Więc uważam że nie widzą tak naprawdę za co walczą,myślą ze walczą za demokracje a tak naprawdę walczą a raczej wypełniają plan elity

    Rosja najwidoczniej chcę utworzyć jakaś swoja unię ogólnie pan Putin należy do jakiegoś tam tajnego stowarzyszenia w którym spotykają się prezydenci Chin,USA,Rosja -więc skoro są w tajnym stowarzyszeniu razem dlaczego on robi jakaś dziwna grę ze niby przeciwstawia się Unii itp

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s