Trynkiewicz genialnym tematem zastępczym?


Czy perypetie Trynkiewicza oraz rodzin jego ofiar nie są aby genialnym tematem zastępczym dla rządu? Dlaczego tzw. „ustawa o bestiach” leżała ponad 3 miesiące w sejmowej zamrażarce? To mogło być celowe zagranie, aby właśnie teraz zrobiło się takie zamieszanie.

Teraz wszystkie media trąbią o Trynkiewiczu, co czasami jest żenujące – takie podburzanie i napuszczanie ludzi na niego oraz sianie paniki w miejscowości, gdzie więzień ma rzekomo trafić. A przecież są inne tematy – nie odpowiadające Platformie.

Miedzy innymi mam na myśli procedowanie trybunału konstytucyjnego nad ustawą budżetową. Trybunał wysłał zapytanie do kancelarii Premiera jakie konsekwencje dla budżetu będzie miało ewentualne cofnięcie tej reformy – przecież to skandal. Trybunał nie powinien ulegać naciskom finansowym.

Innym ciekawym tematem jest tzw. infoafera – to był największy (ujawniony) przekręt w III RP. Przez to Unia Europejska zablokowała 1,6mld zł z programu Innowacyjna Gospodarka, a na tym konsekwencje mogą się nie skończyć.

Wyjście Trynkiewicza bez wątpienia jest ważnym tematem, ale nie powodem do masowej histerii. Mamy również inne ważne tematy, jak stan naszej gospodarki, który nie poprawia się, czy niekończący się temat służby zdrowia. Nie są to jednak problemy nie do rozwiązania.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s