Program Gospodarczy SLD


Oto są pomysły, (lekko zmienione) z programu SLD, które wg. mnie pomogą Polsce.
1. TRZY NOWE OKRĘGI PRZEMYSŁOWE

a) CENTRALNY – w okolicach Łodzi i zbiegu europejskich autostrad A1 i A2.
b) PÓŁNOCNY – w okolicach Trójmiasta z wykorzystanie portów w Gdańsku i Gdyni.
c) POŁUDNIOWY – w okolicach Krakowa

2. Ułatwienia dla mikroprzedsiębiorstw – Rozszerzenie katalogu firm uprawnionych do ryczałtowego rozliczania podatków i prowadzenia karty podatkowej.

3. Opodatkowanie umów śmieciowych – nałożenie podatku na tzw. umowy śmieciowe.

4. Ulgi za pierwszych pracowników – nie odprowadzanie składek do ZUS za 3 pierwszych pracowników przez 12 miesięcy.

5. Usunąć Zatory – Odblokowanie zatorów płatniczych poprzez wprowadzenie systemu kasowego poboru VAT dla firm o obrotach do 500 tys. zł . VAT odprowadzany po otrzymaniu zapłaty, a nie wystawieniu faktury.

6. Obywatelstwo dla zagranicznych absolwentów polskich uczelni – Obcokrajowcy, którzy ukończą wskazane przez państwo polskie kierunki – wynikające z zapotrzebowania systemu gospodarczego, otrzymają polskie obywatelstwo po trzech latach pracy w naszym kraju.

7. Budowa żłobków – Wieloletni program, który co roku pozwoli objąć opieką w żłobkach przynajmniej o 2,5 proc. dzieci w wieku więcej do lat 3, a w przedszkolach do 100% w ciągu trzech lat.

8. Inwestycja w naukę – Stworzenie mechanizmu fiskalnych zachęt (odpisów) dla przedsiębiorców inwestujących w naukę dające skutek zwiększający inwestycje ze środków własnych przedsiębiorstw do ok 8 mld zł.

9. Przegląd ulg i wyłączeń podatkowych – Suma wszystkich ulg i odliczeń to strata skarbu państwa w wysokości 66 mld zł. Proponujemy dokonanie uproszczenia systemu podatkowego i przeglądu ulg. Likwidacja tylko części nieuzasadnionych ulg może przynieść wpływy w wysokości 12 mld zł rocznie.

10. Pieniądze z UE – Polska może spożytkować ponad 100 mld. złotych, niewykorzystanych środków w ramach bieżącej perspektywy finansowej UE. Tylko na modernizację kolei przeznaczonych jest 18 mld. złotych. Środki te posłużą na inwestycje, rozwój produkcji modernizację kraju – pobudzając wzrost PKB.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s